Když už stát brojí proti kuřákům, proč jim tedy nedotuje přípravky na odvykání kouření?

Nejlepší odpověď
ivzez

Můžeme-li z veřejného zdravotního pojištění hradit léčbu závislosti na alkoholu
a jiných drogách, nevidím důvod, proč stejně nepostupovat při léčbě závislosti
na nikotinu.

________

Trochu OT:

Když čtu diskuze o kouření, zákazech kouření apod., vždycky si vzpomenu
na „kampaň“ nastartovanou koncem 80. let (snad v roce 1987). Jmenovala
se Šance 2000 (nebo nějak podobně) a měla za cíl snížit počet kuřáků.

Nerozumím tomu, proč se v ní nepokračovalo, dnes jsme mohli být dál…
Myšlenka podle mne byla dobrá, myslím, že s ní tehdy přišli zdravotníci.
Nevíte o tom někdo něco?

Další odpovědi
gecco

Stát nám hrubě daní kuřivo…
Asi to stačí…
😉

Drap

Kdyby to stát dělal, tak by někteří přestali kouřit a aby se vyrovnal státní rozpočet, musel by se zdražit chleba. A jak známo drahý chleba způsobuje bouře ludu a revolty.

Šidlo

štát potrebuje prachy z daní za cigarety......teda, aspoň tento a ten váš.....navyše, fajčiari sa tak pod tlakom nových zákonov môžu cítiť viac rebelsky (rebelsky na východoeurópsky spôsob) a teprv nebudú chcieť prestať, ked už tak usilovne vzdorujú štátu…

normálne krajiny už pomaly berú dane radšej inde, vedia, že cigarety sú zlé

anonym

třeba tyto odvykací přípravky nepomáhají.
jinak výmluvy kuřáků, že kouřením přispívají státu na daních neberu. je to jen škodlivý zvyk, který neumějí v sobě potlačit. zasmradit veřejné prostory a házet vajgly kolem sebe.

Mirdas

Vždy jsem byl proti strkním zákazům, příkazům, výhružkám.
Raději uvítám a jsem přesvědčen že mnohem účinější je lidi motivovat například nižší daní, vyším platem a samozřejmě se to netýká kouření.

lexx

víš Ty co má stát (rozpočet) příjmů z DPH a spotřební daně ? a to vše prošustruje bez viditelného výsledku, trotli nevzdělaní

Mc Merkurion

protože by se pak nemohl vymlouvat na to,že je kouření návykové a co stojí léčení…