Dismas

Když už konečně Západoevropanům dojde trpělivost s mohamedány?

Nejlepší odpověď
suaeda

Uvedu zde jeden názor, který je starý více než 2300 let z doby Helénské demokracie:
„Demokratické zřízení doplatí na to, že bude chtít vyhovět všem. Chudí budou chtít část majetku bohatých a demokracie jim to dá. Mladí budou chtít práva starých, ženy budou chtít práva mužů, a cizinci budou chtít práva občanů a demokracie jim to dá. Zločinci budou chtít obsadit veřejné funkce a demokracie jim to umožní. A až zločinci demokracii nakonec ovládnou, protože zločinci od přírody tíhnou po pozicích moci, vznikne tyranie horší, než dovede nejhorší monarchie anebo oligarchie.“
Sokrates

Další odpovědi
cynique

K čemu ten pesimizmus; podívejte se na to z opačného konce! Cituji z blogu M. Macka: Jet na dovolenou přes Mnichov do Nice má tu výhodu, že člověka aspoň neprobodne bláznivá bába v obchoďáku na Smíchově…

mosoj

A co chceš ? Občanskou válku ?

Kepler

Křesťanská Evropa je natolik svázána svými morálními předpisy a zákony, že není akceschopná. Občanskou válku to nevyžaduje, stačí ty machometány mečem párkrát na plocho poplácat po prdeli a dají se na úprk zpět do vlasti. Jenže to by vyžadovalo možná silnou osobnost, společný postup a snad i diktátora místo demokracie (jak jsem se před pár dny dočetl v jednom českém blogu).

Nuk nuk

Až začnou vnímat člověka jako člověka a ne dav lidí, jako „ekonomický potenciál.“
Až pochopí, že humanismus může být dobrý sluha, ale zlý pán.
Až začnou platit zákony, které jsou často pěkně napsané na papíře, ale v některých případech jsou rády přelíženy.
Až se začne všem, kteří se pohybují na území Západní Evropy, měřit stejnou měrou.
Až se začnou věci nazývat pravými jmény.
A až pochopí, že místo bojkotu, se mají čemu naučit například od Izraele.

Drap

Tehdy, až už bude pozdě. Alespoň se to tím směrem vyvíjí.

Tw!st

https://ctrlv­.cz/WGM8

anonym

Až jim začnou vyhazovat ropu do vzduchu.

xxx3

Dismas: A jak by sis to představoval s tím „dojít trpělivost“? Co by podle tebe měli třeba Francouzi udělat? A pokus se být konkrétní.

suaeda

Odpověď cynique.
To co se stalo, na Smíchově není u nás první případ. Podle mne by specialisté, kteří dopustili propuštění duševně nemocné osoby tak by měli být finančně potrestáni. Jejich peníze by měli dostat pozůstalí oběti.

cynique

jj Myslím, že toto bylo pochybení psychiatrů. To se ovšem velice těžko prokazuje.

Kepler

mosoj: občanská válka vzniká jen mezi skupinami lidí téže země. Příslušníci menšiny ovšem nemají nárok.

Nuk nuk

No jo, jenže drtivá většina současných teroristů útočících na území Evropy, jsou sice muslimové, ale zároveň občané daných zemí, nezřídka v nich už narození.

Kepler

Máš pravdu, ale já jsem jen definoval pojem občanské války. Pokud je to útok zvenčí, je to agrese.