Kerynka

Když už je mi 15 let, jsem na zakladní škole, co potřebuju k tomu, abych neplatila plné jízdné při cestování autobusem?

Odpovědi
quentos

jestli se nic nezměnilo, je na to taková modrožlutá kartička, vydají Vám ji na nádraží (ať již vlakovém nebo autobusovém, platí na oba prostředky). Obávám se ale, že o prázdninách sleva uplatnit nepůjde.

Sandy

Modrožlutá kartička platí jenom pro žáky, to znamená do patnácti let. Ty si musíš vyzvednout oranžovou (pro studenty 15 – 26 let), většinou za ni chtějí jednu korunu a seženeš jí na nádraží. Vyplníš všechny informace, nalepíš fotku a prvního září si na ní necháš dát ve škole razítko. Potom s ní zase půjdeš na nádraží, musíš ještě předložit občanský průkaz a za 50Kč Ti ji potvrdí, karta je platná od září do června, další rok musíš mít novou :).