Zlatý

Když uvidím auto jak parkuje na místě pro invalidy (neinvalida), a pořídím si fotografii kde bude vidět i jeho SPZ...

... tak když to pošlu cajtům na e-mail, budou se tím zabejvat? Vyhledají si o koho jde a kontaktují nějak dotyčného s tím že zaplatí pokutu?

PS: Ten invalida-neinvalida byl jenom příklad, jde mi o porušování dopravních předpisů obecně.
Doplňuji:
Každopádně musím vědět jak to v takovém případě bude. Takže kdybych to osobně hlásil na policii, skutečně by se tím někdo zabýval, nebo by to se mnou sepsali, založili do složky a nic dalšího by v tom nepodnikli?

A pokud by to řešili, jaký trest by takovému "pachateli" hrozil? Dostal by pokutu? Pokud ano kolik? Nebo by mu sebrali nějaký ty řidičovský body? A měl by pak nějaký zápis v rejstříku?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Fotka poslaná z anonymního mailboxu??
Zahodí ji do koše...
;-)
Pokud bys ovšem takové podání byl ochoten podat se všemi náležitostmi (ideálně osobně) a fotkou své svědectví podpořil, samozřejmě se tím zabývat budou.
Doplňuji:
Pokud to chceš vědět opravdu přesně, pak si nastuduj zákon... *)
;-)
Protože píšeš, cituji - " invalida-neinvalida byl jenom příklad, jde mi o porušování dopravních předpisů obecně"...
Takže jen tento příklad a jen na veřejné komunikaci (parkovišti), protože na soukromých pozemcích (typicky parkingy u OC) se řešení může (a taky nemusí) lišit. A jen pokud je vyhrazené parkovací místo správně označeno.
Blokově na místě - do 1.000,- Kč.
Ve správním řízení - 5.000,- až 10.000,- Kč.
Každopádně 0 bodů.
___
*) je dobré zákon znát, protože
a) víš co porušuješ a proč, pokud porušuješ
b) víš, co ti za to hrozí (takže tě neohromí ´bububu´)
c) víš, kdy neporušuješ, protože není naplněna nějaká podmínka zákonem vyžadovaná
d) je nesmyslné, aby ti někdo v každém konkrétním a přesně popsaném případě možný postih řidiče takto popisoval, když to "musím vědět jak to v takovém případě bude"
;-)

Další odpovědi:

Zlatý

jasně, že to budou řešit, práskači :-)

Stříbrný

No porušil předpis to je fakt.
Na druhou stranu, co to přinese tobě?
:-((( nebo :-))))

Bronzový

Tak to seš udavač...

Dělám si u tvýho ména černej puntík

Bronzový

Nechápu,proč Ti nadávají do práskačů a udavačů.Ti hajzlové co parkují na invalidech,by zasloužili přes hubu.A Ti co se jich tady zastávají asi taky.Pokud to chceš hlásit,tak ale ne anonymně,normálně se podepiš,pokud je to pravda.

Diskuze k otázce

Zlatý

bolak

gecco: ok, tak teda asi budu muset kontaktovat přímo nějakýho fí..příslušníka

Zlatý

gecco

Raději právníka...
;-)
Policajti samotní v zákonech leckdy tápou, už se mi párkrát stalo, že mi chtěli dát pokutu za přestupek - a buďto na místě, nebo posléze ve správním řízení, mi museli dát za pravdu.
A bohužel mi chcípnul munulý telefon tak, že nešlo vytáhnout data - měl jsem tam nahranou omluvu sekretářky velitele P10 za to, že velitel osobně a na jeho příkaz (nejen) mne zbytečně šikanovali - protože neznali dopravní značky...
:-DDD

Zlatý

gecco

Redy - budeš se divit, ale když vidím, jak bezohledně dokáží někteří zaparkovat (ale - samozřejmě - jen na těch ´nejlepších´ místech - v koutku parkoviště jsem si auta zaparkovaného s čarou vymezující stání - uprostřed auta mezi koly, napříč přes dvě-tři stání apod), mám občas taky takové chutě...
;-)
Zatím jsem fotečky ještě neposílal, ale občas takového ´vtipálka´ (neomezím-li tím někoho dalšího) svým autem zablokuju.
;-)

Stříbrný

redy

gecco,však jo je to prasárna, já spíš nemám ráda práskání víš?
:-)

Zlatý

gecco

No jo, to já taky ne...
Ale někdy je problém najít hranici mezi nechutí práskat a účelem - poučením dotyčné/ho o existenci a platnosti zákonů, případně o postizích za jejich porušování.
;-)
Totiž takové bezohledné neoprávněné zabrání parkovacího místa může vozíčkář pociťovat jako útok na svou osobu (své omezení)...
Bezohledné vybržďování může vybržďovaný (či soud) pokládat i třeba za pokus o zabití...
Kde je ta hranice?
;-)

Stříbrný

redy

geco: Nojo koukla sem jen z jedný strany, na ten problém :-)

Zlatý

gecco

;-)

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1815
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 669
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 391
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.