Michal Kole

Když úřady, politické strany tvrdí, že účetnictví mají čisté, proč na důkaz nedovolí bankám, každému občanovi nahlédnout

na zůstatek a historii plateb (poskytnout výpis z účtu) ?

Nejlepší odpověď
anonym

Michale, tohle by vedlo k anarchii. Samozřejmě, že účetnictví je třeba také rozumět, aby něco nahlížejícímu řeklo.
Občané nemusí do žádných výpisů nahlížet. Jak vedou politici a úřady svou agendu, jak vykonávají svou práci, to je evidentní z výsledků, se kterými se dnes a denně setkáváme.
Může být v pořádku účetnictví, když tu platí různé normy pro občany různé barvy pleti? Může být účetnictví v pořádku, když zde kolují mnohamilionové úplatky? A kdo je vykazuje v účetnictví na straně poskytovatele a kdo je zaeviduje na straně příjemce?
Jako účetní bych nechtěla o ničem takovém ani vědět, to taky může být „soutěž o zlatou kulku“.

Další odpovědi
Drap

Pro takovou věc je u nás stále nedostatečná legislativa.