gisiii

Když ukončím PP ve zkuš.době/tč.na neschop.Dá mi zaměstanvatel něj.papír o ukončení?

Když ukončím PP ve zkuš.době/tč.na neschop./ dá mi zaměstanvatel něj.papír o ukončení? ptám se pro případnou registraci na ÚP…POPŘ.CO VŠECHNO POTŘEBUJI K REGISTRACI NA ÚP? Děkuji

Odpovědi
anonym

Od zaměstanavatele při/po ukončení PP musíš dostat:

  • Potvrzení o zaměstnání (Zápočtový list)
  • potvrzení o Zdanitelných příjmech (co sis vydělal)

A na vyžádání můžeš obdržet:

  • potvrzení pro posouzení nároku na podporu (tiskopis dostaneš na ÚP)
  • posudek (info pro budoucího zaměstnavatele)
  • Výstupní list (potvrzení o vyrovnání tvých závazků vůči zaměstnavateli)

___
Pro registraci na ÚP – kromě dokladů, které od zaměstnavatele musíš dostat, potřebuješ už jen občanku.

ivzez

Zaměstnavatel je povinen v poslední den pracovního poměru vystavit potvrzení o zaměstnání (dříve „zápočtový list“). Není ale povinen je zaslat poštou. Takže se s ním dohodněte, kdy si můžete potvrzení vyzvednout.

V době nemoci Vás ÚP nemůže za evidovat, Na ÚP půjdete až po skončení nemoci. Na nemocenské budete mít nárok i po skončení zaměstnání – buď do konce nemoci nebo do konce podpůrčí doby (podle toho, co nastane dříve).
Doplňuji:
Ještě k té registraci:
ÚP může požadovat doklad o kvalifikaci (výuční list, maturitní vysvědčení, …)