Když u soudu jedna strana řekne, že se odvolá a pak to neudělá, je běžné, že se čeká půl roku, jestli se tedy odvolá?

V rozsudku ovšem o ústním odvolání není zmínka. Bylo mi sděleno, že se čeká, až se druhá strana vyjádří. 15 dní na odvolání nic neznamená? Spis byl přeposlán k jinému soudu.

Nejlepší odpověď
standa

Ať již kterýkoli účastník řízení při jednání nebo po jednání naznačí, že se odvolá či neodvolá, tak běží 15ti denní lhůta pro případné oficiální (písemné) podání odvolání.

Marným uplynutím této lhůty se usnesení prvoinstačního soudu stává pravomocným…

Na druhou stranu poslední větička „Spis byl přeposlán k jinému soudu“ naznačuje, že odvolání bylo nejspíš podáno…, ale to nemohu s určitostí od ´stolu´ tvrdit.