zjentek

když to tak čtete, měli jste někdy 100chutí ten pokažený stroj zase opravit a hlavně rozhýbat?

..myslím to lidstvo ..zkusit rozpohybovat, že by třeba přestalo žít pro demokracii, a začalo by žít zase pro to, pro co jsme tady ..třeba pro povinnosti, spojené s pohybem, nebo tu další přirozenost ,)
Doplňuji:
nonnel: a právě tento způsob vývoje se moc neslučuje s obsahem mého mozku, proto tam vyvstala ta otázka, jestli to, co děláme, je opravdu přirozený vývoj. Já si to tudíž nemyslím a nejhorší je, že kolem není nikdo, kdo by uznal, že dělat prachy je přirozené. A to i přesto, že je potřebuje. Tak fakt je dobré to „nechat bejt“ a pěstovat dál nenávist finanční úrovní?
..podotýkám, že se prý má začít u sebe ,)

Nejlepší odpověď
anonym

Když to tak čtu…to je snaha o sofistikovanou otázku?
Asi ano, ale na úkor srozumitelnosti.
A chatovací doplnění toho mnoho nevyjasnilo.

Další odpovědi
Reezo

Bohužel furt nevíme, co tu děláme na tomhle světě… nevíme jestli jsme se opravdu vyvynuli nebo jestli nás někdo stvořil? když jsme se vyvynuli co nás donutilo k evoluci a jaký je smysl života? V případě, že nás někdo stvořil, proč to dělal a za jakým účelem? jaký je náš smysl života?

bude technologie další stupeň evoluce, až stroj procitne?

Peníze jsou špatná věc a dovolil bych si peníze přiřadit k bohu, protože čím víc mám peněz, tím více mám nakloněného boha a více se mi daří, mám více štěstí a celkově žiji spokojenější život.

anonym

Otázka mne mate. Dodnes jsem byla přesvědčená, že stroj na peníze je bankomat. Teď vidím, že člověk.
Pokud jde o nenávist, tak jsou lidé, kteří jí doslova žijí a na druhé straně jsou takoví, kteří si jí život prznit odmítají. Je naprosto lhostejné, jde-li o lepší ekonomickou úroveň, či o cokoliv jiného.
Lidstvo by se vzpamatovat mělo. Jsou ušlechtilejší ideály než se pachtit celý život za penězi.
Nejsi ty náhodou dobře utajený čmelík Jirka Čmolík?

Melkor

Smůla že se lidé neshodnou, co je to přirozenost…

nonnel

Je to přirozený vývoj lidstva a na jeho konci je i jeho záhuba. Pak tu bude něco dalšího, co si bude za pár desítek tisíc let pokládat stejnou otázku.

zjentek

bohemica: tato otázka je naprosto stejně „sofistikovaná“, jako jsou tisíce dalších otázek právě zde, včetně těch vašich.
special for you: pro mě vykolejit člověka a přeložit jeho reakce neznamená jej nenávidět či být k němu jinak osobní ..jde o celkem odlišné realizace a jde o to, aby je uskutečnil dotyčný sám. Díky. Rád pomohu i s obezřetností ,)

anonym

ad zjentek: viz. moje odpověď. Dalšího komentáře a diskuze netřeba.

anonym

ad zjentek: viz. moje odpověď. Dalšího komentáře a diskuze netřeba.

zjentek

tak jo ..já však komentář mám, komentáře jsou důležité a otevírají stále další prostor v hloubi věci a můj komentář zní: tvá odpověď byla hodna moudrého člověka, už při přečtení je jasné, že se liší
..mně se ale líbila ta Melkorova ..a pak ta nonnelova ,)

anonym

ad zjentek: no a k tomu vyjádření tvého hodnocení (nebo pochopení) odpovědi u otázky, slouží právě to bodování. Další diskuze o ničem netřeba! Je to prosté: hodnotím odpověď, protože mi byla něco platná. Hodnotím odpověď, protože si cením aktivity a snahy odpovídajícího. Nehodnotím, protože nechápu odpověď a aktivitu neřeším… 🙂

zjentek

ocko: jsem tvé svědomí, čmulíku
..k tomu bankomatu- to se nedozvídáš brzy, kdo je opravdový stroj na peníze ,)

anonym

Zjentku, na svědomí nás všech si tu hraje někdo úplně jiný, tak zklidni hormon. To je jiná kapitola, zaplať pánbůh.
Ani čmulík, ale docela obyčejně Čmolík- takovej jeden chytrej, kdo to má ale číst? Náhodou se ti nedostal Trhák do ruky? Pokud ne, tak si ho sežeň. Fakt to stojí za to – úžasné dílo ješitnosti a samolibosti.

zjentek

vím, o co jde. ..a je to právě důvod, proč se mi to do ruky nikdy nedostalo.
Ocko, věz, že mám, kam bych tě přirovnal. Spíše si pokládám otázku, jestli boj, který by jsi se sebou začala svádět poté, co by jsi se tu podobnost dověděla, by měl v tomto věku ještě cenu. I když na druhou stranu- ani minutu před smrtí není pozdě ,)

anonym

Nechej na hlavě, brouku. Až se sebou budu mít potřebu něco udělat, udělám to. Věř tomu, že snahy o mou změnu od jiných už nepadají na úrodnou půdu. Je toho tolik, co by jiní lidé mohli na sobě měnit. Jsem ale snad já ta, kdo určuje, jak se má kdo chovat, jak má vypadat a jak má myslet? Tak to opravdu z mé strany nehrozí. Pokud máš potřebu ještě něco mi napsat, klidně piš. Jdu si na to lehnout, tak až se proberu, mrknu na to. ☺

zjentek

a možná máš pravdu ..možná jsem si tě spletl s tím bohémem, co mi tady v odpovědi reaguje tak postrašeně, jako bych jí už šlapal na paty. K tomu se ale letos nechystám, trestem je jí už to, že jí tady zablokovali manžela ..tak promiň, ty jsi fajna děvucha ,)

anonym

Tak to mi něco uteklo. Zřejmě proto, že jsem omezila vysedávání u PC. Komu tu byl zablokován manžel a kdo je tu bohém?

zjentek

,)

Reezo

já bych to nazval novodobé otroctví 🙂