zapoměl

když spojím dvě baterie 12V + na – kolik voltů bude na výstupu?

Nejlepší odpověď
Mapel

Při sériovém zapojení dostaneš 24V.

Pokud připojíš + na + a – na -, tak máš paralelní spojení a na výstupu máš 12V. Tady je však nebezpečí, že obě baterie musí mít stejnou kapacitu a stejně nabité. Pokud je jedna nabitá více, tak vybíjí tu druhou.

Další odpovědi
radce

Při séroivém zapojení se napětí sčítají, takže 12 + 12 = 24V
Nesmíš ale baterie zapojit do uzavřeného obvodu bez spotřebiče, obvodem by tekl velký proud a hrozilo by třeba i vybouchnutí baterií…

KdoSiOdJinud

při seriovém zapojení (za sebou) – 24V
při paraelním zapojení (vedle sebe) – 12V o větší „výdrži“

sevos

24 V

honza19hk

záleží jak je zapojíš .
Při seriovém zapojení budeš mít 24V to se dělá u kamionů a traktorů. Při paralelním zapojení budeš mít jednou takový proud.tzn např 60A+60A=120A.