Zlatý

Když smíchám litr antifreezu do -30°C půl na půl s vodou, získám 2l antifreezu do -15°C?

před časem mě zajímalo, kolikaprocentní ocet mně vznikne, když litr toho klasickýho 8%ního smíchám půl na půl s vodou ..tak mě teď logicky zajímá ta nemrznoucí směs ;)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Stříbrný

Nikoliv, závislost teploty tuhnutí na koncentraci není lineární. Při ředění se řiď údaji na balení kapaliny.

Další odpovědi:

Zlatý

Etylenglykol má nestandartní průběh bodu tuhnutí. Budeš se divit, ale nemrznoucí kapalina nenaředěná tuhne cca při -6 - 8 oC ! Jinak jak píše Emefej.

Zlatý

U octa ses ptal na koncentraci, nikoli na fyzikální vlastnosti...
;-)
Podobně u "antifreezy" - naředěním roztoku "půl na půl" získáš poloviční koncentraci, ale:
a) jen pokud budeš ředit stejným ´ředidlem´ (vodný roztok vodo, roztok v acetonu acetonem...)
b) poloviční koncentrace nemusím mít ´poloviční´ vlastnosti
___
Každá nemrznoucí směs by měla na obalu mít údaje o vlastnostech po naředění (a čím ředit) - pokud nemá, napiš o jakou se jedná, kuknu se...
;-)
Jen - pokud si pamatuju dobře - naředěním antifreezy stejným množstvím vody se směs stává prakticky spíše mrznoucí...
;-)

Bronzový

Řekl bych, že to pak už nebude nemrznoucí, protože ta voda prostě pod 0°C zmrzne. Možná se to ani nepromíchá, protože to bude mít trochu jinou hustotu, každopádně to stejně nebude už použitelné.

Stříbrný

Uplne stejne, jako kdyz ja snim dva obedy a ty zadny, oba budeme najezeni.

Stříbrný

u směsi vody dvou různých teplot by to snad platilo, tato látka však je moc chem. složitá tedy ne

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Věda

Zlatý annas 2729
Zlatý quentos 1319
Zlatý mosoj 1304
Zlatý Drap 957
Zlatý hanulka11 627
Zlatý led 603
Zlatý gecco 589
Zlatý marci1 535
Zlatý arygnoc 507
Zlatý Lamalam 479

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.