ferenc

Když smíchám 1litr nemrznoucí kapaliny –15st.Celsia s 1litrem kapaliny –30st.C dostanu 2litry kapaliny s jakým bodem

Když smíchám 1litr nemrznoucí kapaliny –15st.Celsia s 1litrem kapaliny –30st.C dostanu 2litry kapaliny s jakým bodem zmrznutí.

Odpovědi
anonym

Takto položená otázka nemá rozumné řešení

  • pokud obsahují obě „kapaliny“ touž ´účinnou lítku´ – jen jinak naředěnou týmž ředidlem, orientuj se podle doporučení tabulky pro ředění (obecná neexistuje)
  • pokud jde o dvě rozdílné kapaliny a hodláš jejich směs použít, jsi docela odvážný alchymista amatér

mosoj

Určuje se to podle výsledné hustoty. Podle čeho co mícháš. Pokud nemícháš dvě stejné látky máš tam postup jak k si to zjistit podle hustoty a údajů výrobce.

http://www.ulo­zisko.sk/obraz­ky/648979/hus­tota.jpg

isteron

Tipujem, že 15 + 30 : 2 = 22,5 .
Doplňuji:
samozrejme – 22,5 °C.

Kelt

Raději se podívej, co doporučuje výrobce. Některé kapaliny při mísení mají společný objem jiný, než je součet obou objemů, může být větší, menší nebo stejný a stejně to může být i s teplotou. Když vezmeš 1 litr vody 40°C teplé a 1 litr vody 20 ° C teplé, dostaneš 2 litry teplé 30 °C. Zadal jsi málo informací, aby bylo jednoznačné odpovědět.