Matthew

Když slepý člověk krají cibuli, štípou ho oči stejně jako u zdravého člověka ??? :)

Chápat otázku můžete i jako, jestli je u slepého člověka intenzita toho štípání jiná …

Odpovědi
anonym

Záleží na tom, proč dotyčný nevidí…
Pokud má ´jen´ – např., porušený oční nerv (tedy vzruchy ze sítnice nejsou vnímány mozkem), ale zbytek oka je neporušen, je sliznice oka drážděna stejně, jako u člověka zdravého.
Pokud ale slepec vůbec nemá oční bulvy, nemá ani sliznice – cibulové silice nemají co dráždit a takový člověk necítí nic.