Když si zakládám firmu nebo živnost, ověří si úřad adresu firmy,provozovny?

V pořadech typu Občanské Judo, Černé ovce, mají firmy adresy, na kterých nejsou nebo jedna firma byla hlášena na úřadě. Tak ěm napadá, zda si to úředník ověří, aby se taková společnost nezaložila, když ani nemá adresu.

Odpovědi
led

Mal by. Robí to prevažne len ak sa vráti doporučený dopis, alebo niekto to ohlási.
Postoj úradníkov:
Ja nič, ja muzikant.
Keby som mal všetko overovať, nemal by som čas na iných…

jkjk

Pri zakladani obchodni spolecnosti je nutno dolozit pravni duvod pro uzivani prostor, kde ma sidlo. Jen zivnostnik fyzicka osoba muze mit sidlo v miste bydliste, pak nic nedoklada.