lukas.zmizik

když si u hlavního jídla něco nečtu, tak mi ani nejde jíst…je to nebezpečné?

cokoliv, jinak sem nervozní…aspoň něco, třeba leták na prezentaci a k tomu salám zdarma…
dá se to nějak odnaučit, škodí to zdraví, nebo to nemám řešit?

Nejlepší odpověď
beer

Neřeš to, brácha to tak dělá celej život v pohodě ))
Doplňuji:
A není pravda, že by si jídlo nevychutnal ) Naopak, prý když nemůže číst, nechutná mu tolik.. Já si zase rád pustím k jídlu TV, ale nepotřebuji to nijak zvlášť ))

Další odpovědi
bolak

Jestli se to dá nějak odnaučit to fakt netuším, ale dávej na sebe pozor, protože třeba takovej chronickej zánět spojivek u tebe teoreticky může skončit i smrtí vyhladověním.

mosoj

Já se jinak nenajím. Víc si toho pak pamatuji . Asi mám mozek v žaludku. Zatím je mně 66 let.

Damiana

Je to jen zlozvyk. Jestli jíš sám, je to vcelku jen tvá osobní věc a nejspíš si asi moc nevychutnáš jídlo.
Víš, kdy si s tím začal? Často to bývá někde při biflování, při snídani, při pracovních přestávkách – aby se toho „stihlo“ co nejvíc (to je „prokletí“ ranního tisku).
Jestli jsi ale schopen číst si i při jídle ve dvou, které pro tebe někdo připravoval s láskou a dal si s ním práci, je to neetické až hulvátské. Při jídle se má lehce konverzovat, vychutnat si pokrm – je to důležité nejen pro udržení dobrých vztahů s hostitelem, ale i pro trávení.

iceT

Pokud si u jídla čteš,hrozí ti tak akorát obezita,protože pokud mozek u jídla zaměstnáš ještě něčím jiným než jídlem,sníš toho víc,protože mozek žaludku nevyšle signál,že je sytý.Proto se má jídlo vychutnávat všemi smysly,jak zmínila led.

led

Je to dobrá ochrana, aby človek nevidel čím sa práve krmí. sen podvodných výrobcov a predajcov potravín.
Na druhej strane, áno, je škodlivé pri jedení priamo vykonávať inú činnosť. Jedlo sa má vychutnávať všetkými dostupnými spôsobmi.

anonym

Asi nejsem žena, ta prý zvládá víc věcí najednou, ale jíst a u toho číst bych asi nezvládla, taky mám ráda, když jsem za jídlo pochválená,můj přítel to taky dělá, když se ho pak zeptám, jak mu chutnalo, ani neví,co jedl, to by mě trefil šlak, myslím si svý

kablik

Já si zase beru čtení natoaletu , taky mohu potvrdit že čtení pomáhá, nemusí to být ani nic napínavýho, v součinosti s tou čiností to napínavý je.