Avatar uživatele
anonym

Když si pustím písničku,baskytary a bicí slyším,když dám hlasitost víc,ale elektrické kytary slyším při nižší hlasitosti

Proč tomu tak je ? Jaký fyzikální jev tu působí?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4428 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Mapel

Přesnou odpověď by jsi získal v nemocnici. Každý má různý frekvenční rozsah sluchu a zároveň i citlivost zvukovodu. Pokud by sis nechal změřit svůj sluch, tak získáš křivku, která ti dá odpověď. Můžeš mít horší citlivost na hluboké tóny. Mě zjistili oboustranný útlum 50dB na kmitočtu 2000Hz. Pokud by někdo mluvil v této frekvenci, tak ho nebudu slyšet, nebo na mě bude muset křičet. Jelikož je to velice úzké pásmo, tak to v běžném životě je nepostřehnutelné, ale lidi co mluví hlubším hlasem, tak slyšitelnost je horší.

Tímto jsem chtěl naznačit, že přesnou odpověď dostaneš po následujících krocích.

  • nechat si změřit sluchovod
  • přeměřit kmitočtovou charakteristiku výstupního zesilovače
  • přeměřit kmitočtovou charakteristiku reproduktorů.

Po získání uvedených charakteristik budeš mít přesnou odpověď. Teď dostaneš jen dohady, zda je to tvým sluchem nebo přenosovou soustavou.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Hlada

To je úplně normální. Člověk vnímá různé frekvence s různou hlasitostí. Proto se také běžně používají fyziologické regulátory hlasitosti. Podívejte se, jak vypadají Fletcher-Munsonovy křivky stejné hlasitosti.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
tom004

Nevím jaký jev,ale zároveň nevím,co,z čeho a na čem si pouštíš.Takže odpovědět neumím.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek