trnková

Když si připojím svůj mininotebook v bytě kamarádky.

Změní se mi moje IP adresa? Budu ji mít po tu dobu stejnou jako ona? Jak je to zařízeno, abysme si např. navzájem nebodovaly otázky? Doma jsem připojena do stejného routeru jako přítel a vzájemné „podporování“ je vyloučeno.

Nejlepší odpověď
KdoSiOdJinud

Záleží jak si notebook přidělíš, pokud by jednotlivým „strojům“ přiděloval IP poskytovatel připojení a přiděloval by jim veřejné, je to v pořádku a budete si moci hodnotit, každý bude mít novou – tento případ je hodně nepravděpodobný.

Spíš máte přidělenou ip, která není veřejná a navíc se ještě o internet „dělíte“ prostřednictvím routeru, který vytvoří další podsíť a ip v této síti je ještě úplně jinačí :)

Pro zjištění a případné zkoumání pro začátek doporučím příkazy pro cmd: tracert, traceroute
… a pro zjištění ip jak vás vidí třebas i odpovědi.cz http://www.mo­jeip.cz

Další odpovědi
Vojtěch

Kamarádka má domácí síť. Její modem/router poskytuje tobě i kamarádce jinou IP adresu. Tato IP adresa je však platná pouze v rámci kamarádčiny domácí sítě. Modem/router kamarádky je připojen k síťi poskytovatele. Poskytovatel má také vlastní síť, ve které každému připojenému modemu/routeru přidělí IP adresu. K Internetu je poskytovatel připojen prostřednictvím nějaké brány. IP adresa, kterou modem/router kamarádky dostane přidělenu může být veřejná či neveřejná. Veřejná IP adresa znamená, že router/modem kamarádky může být podle této IP adresy identifikován ze sítě Internet. Neveřejná IP adresa znamená, že zvenčí sítě poskytovatele (ze sítě Internet) tato adresa není viditelná. Router kamarádky má zřejmě neveřejnou IP adresu. Pokud se připojí na Internet, přeloží poskytovatel vnitřní adresu routeru kamarádky na některou z adres, která je mu přidělena. Toto udělá i s adresami více uživatelů, takže z venku sítě poskytovatele používají všichni stejnou adresu (adresu poskytovatele) a zdá se, že se jedná o jedno uživatele. Z toho mohou vznikat potíže, kdy uživatelé téhož poskytovatele mohou být webovými aplikacemi identifikování jako jediný uživatel (a mohou jim být třeba omezovány nebo blokovány některé funkce).