JájsemRaibek

Když si přeju pouze pohřbít?

a umřu třeba při požáru domu nebo v autě a zbyde ze mě jen škvarek, tak mě daj do rakve nebo do urny?

Nejlepší odpověď
gecco

Podle tvého přání…
😉
Pokud z tebe zbude aspoň ten „škvarek“, pak jej lze pohřbít do země i nechat ´dohořet´ do urny…

Další odpovědi
marci1

Pokud si přeješ pohřbít, tak Tě pohřbí v rakvi.

klumprt

Takový žár, aby se ostatky vešly do urny při běžných požárech nevzniká. Vždycky zůstane nemálo měkkých tkání a kostí.
Kdyby člověk měl někde v bytě shořet tak, aby z něho zbyla hromádka popela akorát do piksly, tak by bylo těžké vyvinout potřebnou teplotu (běžné vybavení bytu by ji svým hořením určitě nevyvinulo) a taky by bylo těžké rozeznat, co byl člověk a co byla třeba pohovka.

anonym

Myslím,že by jste mohl svoje zbožné přání nějak sepsat i do závěti?
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Z%C3%A1v%­C4%9B%C5%A5
Doplňuji:
Do pytle co mají funebráci tedy v případě,jestli by něco zbylo,rakev může být i prázdná,jestliže jde „jenom“ pohřební rituál.

anonym

Takové krizové scénáře nemám rád!

anonym

Pohřbí tě třeba do kamene,když si to budeš přát.