bolak

Když si někdo vezme hypotéku na úrok 1,5%, ale ročně bude inflace třeba 3%, bude banka upravovat úrok?

A nebo bude prostě takový, na jaký byla sepsána smlouva, i kdyby byla inflace třeba 1000% a peníze, za který si člověk nechal postavit dům, měly za pár let hodnotu třeba 1 pomeranče?

Odpovědi
Dochy

Záleží na smlouvě. Zpravidla je ale úrok fixní na dobu fixace. Takže v exrémním případě po 5 letech doplatíte hypotéku svým hodinovým platem.