redy

Co znamená, když si někdo „hraje na vlastním písečku“? Je lakomej?

Co kdo chce tím říct?
Děkuji

Nejlepší odpověď
annas

Může být nedůvěřivý, nepřístupný, sobecký, nezajímá se o nic jiného, tedy o to, co se děje kolem „pískoviště“ atd.

Nedá se jednoznačně vyjádřit – někdy to může mít význam kladný, jindy záporný. Záleží na okolnostech …

Další odpovědi
anonym

Lakomý snad ne, ale hlídá si vlastní teritorium.

klumprt

Není to týmový hráč. Stará se výhradně o sebe. Nevyžaduje pomoc od ostatních, ani nikomu pomoc nenabízí. Lakomost a sobectví jsou vlastnosti, které jsou takovým lidem celkem přirozené, ale není to totéž.

gecco

Může být i lakomej, ale určitě je individualistou…
😉
„hraje si na vlastním písečku“ – jde o to, že dotyčný se sám o sebe stará více, než o své okolí, význam může být pozitivní i negativní, např.:

  • živnostník vs zaměstnanec
  • uzavřený vs ´drbna´
  • sobec vs altruista

zjentek

..taky může bejt pouze znechucenej celým tím svým okolím ..však počkej ještě pár let a provděpodobně si budeš taky hrát..

led

Je to „soukromník“ zapráskanej, co nechce s nikým nic mít.

johana 56

Lakomec a sobec si hraje na svém písečku, protože ‚hrabe‘ jen pro sebe, nikdo nesmí mít víc než on sám.
Jsou ale i lidé uzavřenější, možná se špatnými životními zkušenostmi. Žijí svůj život, vesměs ale jiným neškodí.

gagaga

led, jugar uz tu neni :)
piste, prosim Vasi reci ..tohle se neda cist :p
to k Vam vubec nepatri
to uz nejste Vy :((((

diky

  • iv-