Avatar uživatele
lukas.zmizik

když si něco objednám v internetovém obchodě a zvolím si možnost osobního odběru, pak…

platí pro mne právo 14-denní lhůty na vrácení zboží bez udání důvodu?
Doplňuji:
Lukasy: obchod může mít podmínky jaké chce, ale pokud si nechám zboží poslat poštou, mám nárok na jeho vrácení do 14 dnů bez udání důvodu a to ze zákona…

ale mne zajímalo, zda to, že si zboží vyzvednu v prodejně, není ze strany prodejce napadnutelné, že sem si to nemusel objednat přes internet…

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4286 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
meTTax

Dobrý den,
nezáleží na tom, jak se k té věci v konečné fázi dostanete, ale jak jste jej objednali.

Pokud přes internet, pak platí tato lhůta bez ohledu na to, zda jste ten předmět fyzicky přebral či jej doručila např. Česká pošta

Zůstávám s pozdravem.
Doplňuji:
Napíšu to tedy znova.

Nezáleží na tom, jak si zboží vyzvednete, zda Českou poštou, PPL či osobním odběrem.

ALE na tom, jak si zboží objednáte, jestliže přes internet, pak

m á t e právo toto zboží vrátit do 14 dnů bez údání důvodu.

Spravuje to ust. § 53 odst. 7 zák. č. 40/1964 Sb., občanský zákoník.

Zůstávám s pozdravem.

Upravil/a: meTTax

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Michal Kole

Četl jsem na webech spotřebitelských organizací, že záleží JAK BYLA UZAVŘENA KUPNÍ SMLOUVA, tedy zda jste objednal přes telefon, email, e-shop, papírový dopis, …

Pokud to byli „PROSTŘEDKY DÁLKOVÉ KOMUNIKACE“, tak máte právo do 14 dnů odstoupit od kupní smlouvy a dostat peníze zpět (snížené o částku odpovídající uvedení zboží do zpět „prodejního“ stavu, tedy např. nové zablistrování, …), vyjímka je např. na noviny, rozbalené CD, … spoďáry a podprsenky, „smradlavé“ ponožky, …

Forma odběru na to nemá vliv, jen způsob uzavření smlouvy.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Lukasy

To zaleži jake má podminky ten určitej internetový obchod.
Mělo by to platit, ale tak zaleři na nich.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek