bolak

Když si necháte odebrat krev, tak se vám zase po čase doplní, ale jak pozná tělo kolik krve má doplnit?

Jak ví kolik je přesně v tu dobu v těle krve a kolik ještě může? A existuje nějaká nemoc která by tyhlety senzory nějak vyřadila, že by se vytvářela nová a nová krev, až už by to cévní systém nezvlád, začaly by se tvořit aneurysmata, žíly by začaly pukat a člověk by vykrvácel?

Nejlepší odpověď
anonym

Neustále kostní dřeň doplňuje. Krev, souhrn plazmy, krev. destiček, bílých krvinek apod. U odběru s plazmou se odebírá sice krev, ale vrací se, z hlediska destiček, což jsou zvířata k ochraně těla. Kostní dřeň je tvorba složení krve. Aspoň co vím laicky.
Doplňuji:
chce to mít dobrý základ v kosti. Je to morek.

Další odpovědi
briketka10

že by to byla leukemie, nebo hemofilie obě ty nemoci
mají něco z krví, ale taky to mám jen vysledováno z TV novin..
Doplňuji:

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Le­ukemie
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/He­mofilie

Kukucz

Pomocí plováku zjišťujícího množství krve v oběhu, to je snad jasné jak facka:) A jestli ne, tak jsem se zmýlil.