Larissa

Když si nechám vykoupit notebook, co udělají s mými daty?

Neumím si všechno vymazat, ale nechci, aby se jim tak ukazovala všechna moje data a bývalá hesla atd. Co udělají tedy v sevise s mým ntb poté, co si jej „odkoupí“?

Nejlepší odpověď
briketka10

Vrátí Ti v servisu, jestli budeš chtít externí disk, jako
mě ho dali při odkoupení stál 600,–Kč, ovšem pouze
v tom případě budeš – li chtít zachovat všechna data
z NTB a to já chtěla.
Je uzavřen ve schránce s USB vstupem tak si přeneseš
data do NTB a po přenesení můžeš ten disk použít na
nahrávání například, jako Flashku :)

Další odpovědi
led

1 – Na likvidáciu dát sa používa takzvaná softwarová skartovačka, ktorá viackrát preformátuje disk, potom stačí ak chcete nahrať čistý operačný systém, alebo zanechať disk v stave schopnom na novú inštaláciu operačného disku.
2 – môžte využiť aj možnosť o ktorej píše briketka10 – „odkúpiť“ si originálny disk a nechať v servise namontovať nový čistý disk.

Drap

Ve většině případů se nebudou tvými daty zabývat.- Pokud budou chtít, mají možnost tvá data prohlédnout.

gecco

Nech notes nejakemu kamaradovi preinstalovat – pak se v tvych datech nikdo hrabat (pravdepodobne) nebude…
😉

Klaproth

Pokud nejsi celebrita nebo potentát, tak v servisu tvoje data nikoho zajímat nebudou. Tvůj disk zformátují a naistalují nový OS.

ivzez

A česky umíš? Co znamená „nechat si vykoupit notebook“? Možná
jsi mínila prodej, ale při tvém vyjadřování to třeba může být jinak.

Pokud notebook prodáš, může se k tvým datům někdo dostat.
U bývalých hesel by to snad vadit nemuselo, horší by bylo, kdyby
se někdo dostal ke stávajícím uživatelským jménům a heslům.

Vymazání ani přeformátování není zárukou, že se k datům nikdo nedostane.
Já bych doporučila z jiného (!!!) zařízení všechna hesla změnit a pak teprve
přeformátovaný notebook prodat.