Pokročilý

Když si koupím nový pc, lze do něj dát starý HDD ?

Chci si koupit nový PC se socketem 1150 (i5 4460) a potřebuju vědět jestli mi bude fungovat s cca 7 let starým HDD kde je win7... ?
Děkuji :)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

Záleží na typu disku (ATA, PATA, SATA (2), SCSI, ...) a možné typy připojení k MB. Případně lze řešit redukcí, ale celkově by s kombatibilitou staršího HDD na nový MB neměl být problém, spíš opačně :)

Další odpovědi:

Zlatý

Já to rozdělím:
I. starý disk připojit půjde
II. Windows bude (skoro jistě) nutné reinstalovat
III. není škoda brzdit nový počítač starým diskem? - ale klidně si jej tam nech jako druhý

Stříbrný

dá se...s rizikem že se sekne a uložená data budou v háji, u staršího HDD nic vyjimečného, šetřit se má ale na správném místě

Bronzový

načo, keď máš nový. Lepšie je zo starého prekopírovať na nový, to čo potrebuješ.

Zlatý

Pokud starý disk nemá rozhraní IDE, které nová deska už mít nebude, není s výměnou problém. Jestli má fungovat systém, je potřeba předem ještě ve starém počítači odinstalovat přidané ovladače. V novém je pak potřeba nastavit čas a doinstalovat ovladače nových zařízení.

Pokročilý

Na systém ti starý HDD opravdu nedoporučuju. Na systém si kup SSD. Rychlost PC se razantně zvedne. Za ty prachy to stojí. Kdo má SSD, tan mi dá za pravdu.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 949
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 819
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.