Tomik 97

Když si koupím nový notebook a je bez operačního sistému musím k němu po koupení stahovat ovladače

Nejlepší odpověď
Bedy

Pokud notebook je bez operačního systému, tak je nutné tam nějaký operační systém nainstalovat – třeba Windows nebo Ubuntu nebo prostě jakýkoliv jiný.
Systém v základu nějaké ovladače má nebo si je umí stáhnout, ale přesto ne vždy se to systému povede a proto je vždy nejlepší si ovladače stáhnout a nainstalovat od výrobce onoho zařízení. Během instalace doporučuju dávat pozor, někteří výrobci totiž tam přidávají další programy, které jsou úplně zbytečné a jen brzdí počítač.

Další odpovědi
Hlada

Notebook bude fungovat i s ovladači, které jsou součástí systému. Zpravidla je ale lepší použít ovladače od výrobce.