Když si koupím netbook v Itálii, půjde tam zvolit jazyk čeština ?

Pojedu do Itálie a chtěl bych si koupit malý netbook, a když ho koupím tam, půjde mi tam při prvním spuštění nastavit čeština?

Nejlepší odpověď
vrtula

Záleží na operačním systému, které jazyky podporuje.

Další odpovědi
Michal Kole

Já to vidím skepticky. Pravděpodobně tam bude italská nebo anglická verze Windows.

vyšší edice Windows umožňují stáhnout jazykový balíček, ale netbooky obsahují buď edici Starter nebo Home basic nejvýše premium a tam to nejde.

anonym

mužete si koupit notebook kdekoliv, a jazyk softwaru je pouze otázka jeho přeinstalování nebo přenastavení … při prvním spuštění to však nepůjde až tak jednoduché to není, leda by tam byl operační systém UBUNTU nebo dražší verze Win7, které to umožňují.

To jediné skutečně hmatatelné a neřešitelné omezení které by vám mohlo při takovém nákupu vadit jsou chybějící české popisky na klávesnici.

///

i přesto bych to nedoporučil, jsou to zbytečné komplikace a v itálii určitě o moc levněji než tady ten notebook nepořídíte