jentakneres

Když si koupím nějaký eBook a poté zkopíruji jeho obsah, můžu jej znova prodat ?

Nejlepší odpověď
Bedy

Ne, porušil byste tím licenční podmínky.
To je stejný, jako kdybyste si koupil klasickou tištěnou knížku, okopíroval jí, svázal a prodal… to nemůžete prostě.

Další odpovědi
cochee

Bedy má pravdu jen částečně. Existují e-knihy, u kterých pominula autorská práva, např. dílo Čapka, Němcové, Jiráska apod., ten lze samozřejmě volně kopírovat … ovšem s prodejí bude problém, kdo od tebe koupí e-knihu, která je legálně dostupná zadarmo?

A po technické stránce například knihy na Amazonu (a nejen tam) jsou chráněné nějakou technologií typu DRM, jsou svázány s jedním konkrétním kusem čtečky, na který byly zakoupeny, na jiné čtečce je nelze otevřít. Ochrannou technologii lze určitě nějak odstranit, přesto i takto upravenou e-knihu nebude legální prodat dále. Tedy je třeba rozlišovat, zda toto počínání je legální a zda to je možné technicky.