Michal Kole

Když si koupím nějakou odbornou knihu z mého oboru vzdělání (technika), proplatí mi jí Úřad práce, jako sebevzdělávání?

Proč úřad práce ? Logicky je to státní isntituce a když mám invalidní důchod, tak jsem defakto státní zaměstnanec.

Defakto se tím připravuji, na dobu až pomine doba „potřeby“ mého invalidního důchodu.

Každým dnem čekám dopis z České správy sociálního zabezpečení na přezkum zdravotního stavu a jak se všude „často nelogicky“ škrtá tak mám o svůj invalidní důchod důvodnou obavu.

Každých pár dnů koukám na www.uradprace.cz zda není vhodná pracovní pozice (Konstrukter, technlog, elektro), kterou by šlo dělat z domova.

Odpovědi
hanulka11

Michale myslím, že jsi "spadl z višně "…je to v tvém zájmu ,pokud se chceš vzdělávat.

Robert_PM

No jasně, že Ti učebnici ÚP proplatí, dokonce v hotovosti. No psaní čekej, chlapče, čekej, to víš, že půjdeš na přezkum, do prázdnin nejdéle… A pak půjdeš makat nebo umřeš hlady…

arygnoc

A prečo sa nedáte na podnikanie?

FreeSTONE

Není mi moc jasné, proč se jste „defakto státní zaměstnanec“, když máte invalidní důchod. Podle mého názoru je dost velký prostor mezi výplatou ze zaměstnání a důchodem.
Dále se domnívám, že Úřad práce žádné sebevzdělávání jen tak neproplácí, leda byste to měl jako součást nějakého kurzu rekvalifikace. Mám za to, že kdyby to Úřad práce dělal, tak by před ním denně stála fronta lidí, žádajících o proplacení spousty knih, z důvodu toho, že „jim později k něčemu budou“.