Avatar uživatele
Michal Kole

Když si koupím nějakou odbornou knihu z mého oboru vzdělání (technika), proplatí mi jí Úřad práce, jako sebevzdělávání?

Proč úřad práce ? Logicky je to státní isntituce a když mám invalidní důchod, tak jsem defakto státní zaměstnanec.

Defakto se tím připravuji, na dobu až pomine doba „potřeby“ mého invalidního důchodu.

Každým dnem čekám dopis z České správy sociálního zabezpečení na přezkum zdravotního stavu a jak se všude „často nelogicky“ škrtá tak mám o svůj invalidní důchod důvodnou obavu.

Každých pár dnů koukám na www.uradprace.cz zda není vhodná pracovní pozice (Konstrukter, technlog, elektro), kterou by šlo dělat z domova.

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Vlk-Gabriela před 4341 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
hanulka11

Michale myslím, že jsi "spadl z višně "…je to v tvém zájmu ,pokud se chceš vzdělávat.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Robert_PM

No jasně, že Ti učebnici ÚP proplatí, dokonce v hotovosti. No psaní čekej, chlapče, čekej, to víš, že půjdeš na přezkum, do prázdnin nejdéle… A pak půjdeš makat nebo umřeš hlady…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
arygnoc

A prečo sa nedáte na podnikanie?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
FreeSTONE

Není mi moc jasné, proč se jste „defakto státní zaměstnanec“, když máte invalidní důchod. Podle mého názoru je dost velký prostor mezi výplatou ze zaměstnání a důchodem.
Dále se domnívám, že Úřad práce žádné sebevzdělávání jen tak neproplácí, leda byste to měl jako součást nějakého kurzu rekvalifikace. Mám za to, že kdyby to Úřad práce dělal, tak by před ním denně stála fronta lidí, žádajících o proplacení spousty knih, z důvodu toho, že „jim později k něčemu budou“.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek