cliwe

Když si koupím mobil a k němu doporučenou paměťovou kartu, musím ji naformátovat, nebo ji mohu jen tak strčit do mobilu?

Odpovědi
www

Novou strčíš do mobilu a jedeš.
Zkušenost

Bedy

Já jsem zvyklý vždycky po vložení karty do nějakého zařízení (mobil, foťák, apod.) vždycky tu kartu naformátovat. Nic tím nezkazíte.
Ono určité množství karet je třeba naformátováno na FAT, ale ten mobil, aj. si ji naformátuje na lepší FAT32.
Nebo karta má velikost alokační jednotky třeba 8192B (do jednoho chlívečku se tedy vejde 8192B dat), ale ten mobil si ji třeba naformátuje tak, aby ta velikost al.j. byla třeba 4096B. To je pak lepší, protože je to úspornější na místo.
A vůbec to zařízení si to prostě přizpůsobí podle sebe, tím to bude lépe pracovat.

anonym

karta by mala byt pripravena k pouzitiu.
pokial vam mobil ponukne naformatovanie, naformatujte.

Kamionak09

Naformatovanim se nic neskazi,ale uplne nutne to neni.