carlita

Když si koupim auto od dealera kde dostanu novou SPZ?

Nejlepší odpověď
mj81

U dealera dostanete dočasnou papírovou poznávací značku určenou k nalepení na zadní sklo (viz odkaz, je to tam na poslední straně), která platí deset pracovních dní. Do té doby musíte auto zaregistrovat na příslušném úřadě v obci s rozšířenou působností, pod kterou spadá vaše bydliště.

Zdroj: www.mdcr.cz/NR/rdon­lyres/D59EB03B-3985-4C7F-BB09-1D36FBBEBA7C/0/reg­tab.pdf

Další odpovědi
Hlada

Při přihlášení auta na příslušném dopravním inspektorátu.

cukrar

pokud si koupíte o něj NOVÉ auto, tak dostanete evidenční značku na evidenci vozidel dle trvalého bydliště.
Pokud koupíte ojeté, značka bude na autě a vy jen opět na evidenci vozidel ..............