zjentek

když si dám do předimenzovaně vyteplený sendvičový dřevochatky pouze el. podlahový vytápění, neumrznu?

parametry jsou takový, že dřevostavba má rozlohu 2×25 čtverečních metrů (patro) a všechny stěny jsou venkovní ..vytápění je rozloženo na 35ti čtverečních metrech podlahový plochy s příkonem 160W na metr, zalito v anhydritový stěrce a povrch tvoří marmoleum 4mm.
A pokud neumrznu, tak mě po první zimní sezóně rychle bude zajímat, kolik mě to přežití stálo korun českých ..neuměl by mi to někdo zhruba spočítat už dnes, abych pak přežil i tu výslednou informaci?
Doplňuji:
Ad geco ..jak není možný? mně to stačí hodně zhruba. Umrznu? Nebo přežiju, ale vyleju 50 litrů/rok? Ty mně to snad nechceš říct, nebo co

Nejlepší odpověď
gecco

Pro velmi hrubý odhad můžeš použít tuto kalkulačku – http://stavba.tzb-info.cz/tabulky-a-vypocty/128-on-line-kalkulacka-uspor-a-dotaci-zelena-usporam
Už jen z dosazování do ní ti bude jasné, že takový výpočet bez spousty dalších podrobných informací není možný…
😉

Další odpovědi
carpediem

Musíš spočítat tepelné úniky, z čeho je sendvič, jak je hrubý, jaké máš okna, na jakou stranu je to otočeno, zateplení střechy, prostup tepla dveřmi, zda to má verandu, nebo vejdeš hned do bytu atd.

Je tam strašně moc hodnot, které je třeba porovnat, z toho co si napsal to říct nejde.

Někdy lépe finančně vyjde nechat přistavět ven komín a chatu vytápět na TP, je to podstatně levnější, kommín postavííš i do 20tisíc.

Neboj neumrzneš, když bude nejhůř, můžeš jít na armádu spásy:-)))