HotDog

Když si budu chtít postavit „přenosný“ stánek s HotDogama, např. na cyklostesce, potřebuji k tomu pronajmout plochu tz.

tz. kus chodníku u stezky nebo by mi stačilo jen povolení o provozování na stezce a stát bych si mohl kde chtěl. Ještě by mě zajímalo z hygienyckých důvodu bylo podmínky vždy mít dřez, odpad apod. což u těch přenosných stánku nefunguje, stačí mi v tom případě mít jen lednici pro uskladnění surovin a nic víc? Děkuji

Odpovědi
Hykam

Na hygienické podmínky vám neodpovím , ale jinak musíte mít samozřejmě povolení majitele pozemku. Pochybuji, že by se vám líbilo, kdyby si k vám na zahradu(dvorek) někdo postavil stánek s občerstvením bez vašeho souhlasu.

Deli

Zkuste se poptat na příslušném obecním/městském úřadu, tam Vás již nasměrují správně, koho žádat o povolení.
Z hygienických důvodů – dřez nevím, ale určitě musíte mít třeba potravinářský průkaz…

mosoj

Stát si můžete kde chcete než to začne vadit majiteli.
Ostatní se dovíte na živnostenském úřadě a hygieně.
Případnou kontrolu vůbec nebude zajímat co Vám kdo řekl na Odpovědích. A ona by určitě přišla. O to se postarají lidé.