Ajeto

Když se žena rozhodne brát rodič. příspěvek 2 roky…

ale pak nesežene jesle popř. hlídání dítěte a nebude moci do práce, co bude pobírat, nebo kam půjde, na pracák?

Nejlepší odpověď
anonym

nejlépe vám poradí na sociálním úřadě kde se podává žádost o přídavky a o mateřskou,ale jeliož to chtějí změnit tak asi po dvou letech bude muset na pracák

Další odpovědi
Eurydike

Dobrý den, nic jiného než to, že půjde na ÚP ji nezbyde. Žádný jiný příspěvek už pobírat nebude. Může zůstat doma, s tím že nahlásí na zdravotní pojišťovně, že nadále celodenně pečuje o nezaopatřené dítě a nebude platit zdravotní pojištění, sociální povinné není, pokud je člověk bez příjmu. Samozřejmě záleží na konkrétní situaci, může žádat dávky Státní sociální podpory, ale ty jsou testované, tedy závislé na příjmech rodiny.