když se zastaví země, zastaví se i čas?

Doplňuji:
dochy: no já si myslím že kdyby se zastavil čas tak by se zastavila i země a zůstalo vše na místě tak jak je v daný čas

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
Dochy

ne

Doplňuji:

  1. nevím, jak bys zemi chtěl zastavit
  2. Pokud bys ji zastavil, jak bys zjistil, že stojí, pokud by neběžel čas?

X: Prakticky vzato, pro nás by se zastavilo asi všecko .....

Další odpovědi
Zbynas

ne

Doplňuji:
Kdyby se zastavila Země (což není úplně nereálné, byly o tom natočeny i nějaké dokumenty), zastavil by se čas, ale pouze tak, že by bylo třeba jako teď 4 ráno v našem pásmu, pořád. Jinak by se žilo dál, vše by fungovalo dál. Alespoň nějakou dobu. Zastavení rotace Země by znamenalo sakra moc globálních problémů.

mosoj

ne

Čas neexistuje.

http://procpro­to.cz/objevy-2/cas-neexistuje-vymysleli-jsme-si-ho-tvrdi-fyzikove/

Nuk nuk

možná

Doplňuji:
Čas je pojem poměrně relativní, ačkoliv plyne a odměřuje se právě pohyby vesmírných těles, především vzájemnou polohou Země, Měsíce a Slunce. Kdyby se tedy zeměkoule zastavila, bylo by těžké čas určovat. Stárnout bychom ale nejspíš nepřestali :) Pouze by to ohrožovalo náš život, protože ten je závislý na mnoha faktorech, které zase závisí právě na tom, že se Země otáčí.

Na úplné zastavení času by ale bylo nejspíš potřeba zastavit nejen Zemi, ale i všechna ostatní tělesa, což opravdu není v lidských silách. Pro nás by to ale mělo fatální důsledky.

Psychotic

ne

Určitě nezastavil, protože čas není závislý na Zemi. Zastavil by se cyklus den – noc. Což by nám bylo úplně fuk, protože bychom byli v tisícině vteřiny všichni mrtví.

MK44

ne

Není jasné, jaký je vztah času a pohybu ve vesmíru. Ale kdyby se zastavila rotace Země, byl vliv toho na vesmír stejně zanedbatelný nebo nulový jak kdyby Země zmizela. Například kdyby se vypařila v důsledku rozpínání Slunce, což ostatně astronomové považují za zákonité a nevyhnutelné – prý k tomu dojde za nějaké dvě až pět miliard let.

Kdyby se teď Země, nějakým způsobem, zastavila, mělo by to především katastrofální vliv na život. Přivrácená strana by vyschla a odvrácená zmrzla. Čas by jistě plynul dál, jen by nebylo nikoho, kdo by ho měřil …

Pokud to myslíš obráceně, viz Tvé doplnění, tedy, že by se nějak zastavil tok času ve vesmíru, je odpovědět dost těžké. Především lidé, kteří o sobě tvrdí, že tomu rozumějí, zastávají většinou názor, že čas a prostor tvoří nedělitelné kontinuum – časoprostor. Takže pokud by „zmizel“ čas, asi by zmizel i prostor. Pak by dokonce nebylo ani KDE nepřítomnost toku času pozorovat …

Pro aktuální a odborné informace Ti nezbude než se pídit po pracech astrofyziků a nukleárních fyziků.

Poklička

ne

MK44

Pro mosoje: Kam se hrabou fyzikové! Už Werich přece říkal, že čas si lidi vymysleli, aby věděli od kdy do kdy a co za to. 🙂

Dochy

Že Ty budeš mladej od Tarzana?

Beer4Real

je to von :D