Ganymede

Když se zaregistruji na ÚP, musí mi najít práci??

Ukončuji studium na SŠ (v zari nastupuju na novou skolu)
Chci se zaregistrovat na UP, aby mi platili sociální a zdravotni, ale nechci, aby mi hledali nejakou praci. Ja si chci sama na leto najit nejakou brigadu. Ale asi az od cervence.
Je to mozne takto udelat??

Nejlepší odpověď
quizzi

Jestliže nyní ukončuješ střední školu, tak ještě do srpna platit zdravotní pojištění nemusíš. Sociální pojištění za Tebe nikdo, ani ÚP platit nebude.

Další odpovědi
ŽivotJeSrand

Normálně se s tou ženskou domluv, že si najdeš práci sama, a hotovo. A i kdyby ne, tak UP stejně práci nenajde nikdy.

Drap

To je mylná představa. UP práci nehledají, občas někomu něco nabídnou, když u nich někdo zaměstnance poptává, ale spíš výjimečně. Pokud si práci nenajdeš sama, tak asi žádnou mít nebudeš. UP jen evidují.

Dochy

Nemusí Ti najít práci. Musí se pokusit Ti s hledáním práce pomoct s ohledem na Tvé vzdělání/schop­nosti/možnosti/po­žadavky…
Zpravidla Ti při každé schůzce nabídnou několik zaměstnavatelů kteří mají u UP evidovanou volnou pozici a je Tvou povinností to u těch zaměstnavatelů zkusit. Ale pokud budeš sama aktivní a úřednici sama ukážeš nějaký plán co chceš v nejbližších dnech zkusit, pravděpodobně se s ní domluvíš.

Ještě se informuj jak je to s Tvým statutem studenta pokud hned zas nastupuješ na školu. Mám pocit, že zůstáváš studentem stále. Ověř si to.

novaklen

Sama jsem byla na ÚP zaregistrovaná poměrně dlouho a pár nabídek mi dali, ale žádnou jsem nakonec nevzala. Pokud je člověk zaregistrovaný na úřadu práce, tak je asi nejlepší si hledat práci na vlastní pěst a nespoléhat na ÚP. Mně osobně se při hledání práce například velmi osvědčil tento pracovní portál https://www.hit­prace.cz/ kde je nabídka pracovních míst poměrně vysoká.

Dochy

Lidi, přispěl bych i nějakýma bodíkama, ale nemůžu, protože vždy napíšete něco s čím nesouhlasím:
Život: „UP nenajde práci nikdy“ – nevěřím i když nemám důkaz o opaku.
Drap: „UP práci nehledají … jen evidují“ – má zkušenost je jiná. Je to tedy pár let zpět, ale ty úřednice se i docela snažili a vypadali docela nešťastně když moc nabídek pro mně nenašli.