pizlicka

kdyz se zacnu se svym kocourkem mazlit,z niceho nic me vytasí drápky,zareje se do me a kousne do ruky.

jak ho to odnaucit?mazlí se,a pak mu hrkne v hlave z niceho nic.pomuze,kdyz mu durazne reknu,ze nesmi a NEBUDU SE S NIM DVA DNY BAVIT???nebo je mu to jedno,kdyz si ho nevsimam?
Doplňuji:
flíčkovi určitě do zadku nelezu:-)on prisel sám,lehl si na zada a mazlil se.tak jsem ho pohladila,a on jak potrefeny me si pritahnul drapkama a kousnul.ale silne,udelal to i priteli,tomu tekla krev.dva dny jsme si ho nevsimali,A chodil okolo nas a po ocku nas pozoroval.po dvou dnech jsem ho zavolala,a hned pribenhul,opatrne otukaval a pak se mazlil,a uz je zase kamarad.

Nejlepší odpověď
cochee

To je nepochopení kočičí podstaty. Pokud vycházíš z nějakého přirovnání k psům, tak kočka je úplně jiná. Kočka si hraje, když ONA chce, ne když chceš ty. A co to „důrazné řečení,“ že se s ním nebudeš bavit, copak on ti rozumí? Ty snad rozumíš kočičímu jazyku? To je s prominutím dětinské. Ano, tvému kocourovi je šumák, že se s ním nebavíš, přijde on za tebou, až na tebe bude mít náladu. A na závěr: skoro bych se vsadil, že ty drápy a kousanec do ruky nebyly z ničeho nic, ale těsně před tím ti dával pomalinku nějak vědět, že ho právě tvé mazlení přestává bavit, akorát sis toho nevšimla.

Opakuju, kočku nesrovnávej s psí povahou. Nejde to.

Další odpovědi
beer

Je to běžné chování mnoha koček.
Tímto způsobem ti dává najevo, že se jí nelíbí způsob tvého mazlení, délka, atd. Máž pouze možnost ten způsob pozměnit, nebo toho nechat. Rozhodně nečekej až na tuto reakci, při pozorném sledování zvířete poznáš, že se jí cosi nelíbí už dřív a dá ti to najevo mírnějším způsobem.
O nějakém „nesmíš“, nebo jakémkoliv „trestu“ ani nepřemýšlej, kočka není smečkové zvíře – neuznává proto žádnou autoritu a dělá si co chce. V podstatě ty bydlíš u kočky (musíš tedy dodržovat její pravidla), ne ona u tebe. Ano, vážně je to tak a pokud to budeš respektovat, žádný problém nebude ))

Zdroj: Vet.praxe, navíc chovatel

led

Otázne je, či kocourek sa nebaví tym, že vás považuje za svoju myš, za svoju hračku… , alebo spolu s prskaním dáva najavo „daj pokoj“

mosoj

Ano i takto se kocour mazlí . On Vás moc nekousne pouze mírně poraní. On si i takto hraje. Ještě se mně nepodařilo přijít k doktorovi aby se mě naptal od čeho mám bolístky na ruce !!! Samozřréjmě od kocoura. Mohl bych si vzít rukavici ale nechci, neboť takto se ho daří udržovat v nějakém snesitelném odstupu. Pokud se rozdovádí moc , zvýším hlas a přastanu se ho všímat. Rozumí velmi dobře !!

A ještě k té infekcí. Zdravý a proočkovaný kocour má sliny sterilní jako člověk.
Proč myslíte, že si líže srst a rány ? Ještě se mně nestalo aby se mně drápanec od jeho kousnutí zanítil !! na rozdíl od škrábnutí na př. od prkna.
Doplňuji:
Pokud mně náhodou škrábne drápkem, to se stává ale velice zřídka, on mně spíš olizuje, mám po ruce vždy lahvičku s ajatinem.

Next2004

Kočka je stále šelma,i když ve formě zdomestifikovaného zvířete,jak ji známe z našich domovů.Váš mladý kocourek se učí bojovat a lovit a vy jste pro něj jeho rodič s kterým se učí boji formou her.Shlédněte si dokumenty o kočkovitých šelmách,tam naleznete všechny odpovědi na tuto,ali i další otázky.

Damiana

Jestli se s ním nemazlíš moc dlouho a už toho nemá plné zuby. Co znám kočky, tak u jich neexistuje, že je čapneš, šoupneš si na klín a šolicháš. Musíš spíš počkat, až se kočka (nebo kocour:-) rozhodne, že chce být obletována a mazlena a dává ti to výsadní právo – rozhodne se – že to můžeš být zrovna ty, komu důvěřuje a koho tím „pověří“. Získat si kočičí náklonnost (a pak i lásku) je podle mne hodně těžké, protože kočkám se nedá moc podlézat, ani poroučet ani je ignorovat (protože ony víceméně inpgnirují tebe:-). Když se kočka rozhodne, že tě má ráda, jsi v její moci a hotovo (takový trochu dost sluha). Ale i tehdy – když si spolu třeba budete hrát a ona toho bude mít dost, drápne, kousne – protože je to ona, kdo určuje pravidla.
Btw – hodně jsi mě rozesmála tím, že se se ním nebudeš dva dny bavit. To možná funguje na nějakého chlapíka, ale na kocoura (i když asi taky mlsného) těžko:-D
Doplňuji:
Chudák Flíček. A dali jste mu alespoň za ty dva dny najíst nebo byla jeho hladovka taky součástí vašeho ignorování?:-)))

GTA Andreas

Každá kočka je jiná. Tahle se prostě nepovedla a hrozí že v budoucnu bude rozdávat infekci všem bez rozdílu.

Sůwa

V tomhle jsou kočky nevyzpytatelné. Můj poslední kocourek naopak zas šimrání na bříšku miluje, vysloveně si o něj říká, ale taky někdy najednou drápne. Je to úžasný mazel, moc hodný a milounký, jenže ráno je z nějí lítá šelma a všemi možnými způsoby mne tahá z postele. Když už mne nemůže škrabat, tak začne aspoň drápat prostěradlo, to na mne spolehlivě funguje. Nemluvit s ním bych si ale stejně netroufla, on je tu velitel 🙂

pizlicka

suwo,ale to neni kocour,to je snad pes!od kotatka,se s nami vozí v aute,z uh.hra­diste az do brna a pozoruje cestu,a kdyz jdem na hodinovou prochazku,jde s nami,a drzi se nam u nohy.i pres mesto jsme s nim sli 🙂 a vubec neodbehne za ploty domu,porad jak pes za nami,nebo pred nami.a beda,kdyz nas nevidi!kdyz se rozbehnu,tak peláší za mnou.hlídá si nas,aby jsme se mu neztratili.je to nalezeneček,tak se asi bojí,ze ho odlozime nekde.

Sůwa

Tak já to mám podobně, ale dávám ho v Praze raději na vodítko, na chalupě mi taky chodí u nohy. Je z útulku a půl roku trvalo, než se přestal před pohlazením krčit 🙂

briketka10

ony nemaj moc rády sahání na bříšku !
to většinou drápnou i ten můj, ale já
už poznám jeho úmysly a stihnu dát ruku
pryč, jenže mě kočičí škrábání nevadí nikde :))

pizlicka

ahááá.briketko,ano sahla jsem mu na brisko.a v tom se omotal okolo ruky a kousnul.dekuji!ale fakt je,ze pritele kousnul a to ho pohladil po hlave.

pizlicka

jasny,pritel mu daval mlcky papu,vodicku,ven ho posilal,ale nemluvili jsme na nej a nehladili jsme ho:-)on jinak je zvykly,ze si s nim pritel povida,nebo ja,a je zvykly se chovat v naruci.

huxa

musím zopakovat-on neni zvyklý, ani mu to nemusí dělat dobře, to jen vy jste zvyklí a dělá vám to dobře

pizlicka

huxo,uz jsem rekla,ja mu do zadečku nelezu,cekam,az prijde sám.