DandrdaMan01

Když se v KFC nebo někde jinde musí platit při vstupu na záchody, je to porušování lidských práv?

Je to porušování lidských práv, nebo trestný čin či přestupek?

Nejlepší odpověď
Karelcz

V listině základních práv a svobod není nic o tom, že lidé mají právo se vymočit v restauraci zdarma.

Další odpovědi
JájsemRaibek

Není, jelikož oni musí platit za vodu, papír atd.
Ale pro zákazníky by to mělo být zadarmo. Jak jsem i já zjistil, tak pokud tam příjdu, musím nejdřív na wc a teprve až potom si jít něco koupit. Protože pokud to udělám po jídle, mohu využít slevu za cenu wc (5,–) při nákupu jídla. Jenže pokud si již nic kupovat nebudu, nemám jak ji využít.
Nevím jestli mohu využít když půjdu třeba zítra.
Ale pokud místem jen projíždím, nebudu se tam přeci zítra vracet.

Falls

Ne.
Jsi v jejich restauraci a platí tam jejich pravidla, takže i za vykonání potřeby můžou chtít nějaké poplatky.
Oni stejně budou reagovat asi takhle: Když se vám to nelíbí, tak se běžte najíst někam jinam.

Drap

Ani jedno ani druhé.Pokud je ovšem provoz konkrétního prostoru takto schválen.

fenomen

Trestný čin za to že dáš 5 korun za záchod? To asi ne…
Navíc je to soukromý majetek, je to samý jako kdyby jsi říkal že když tě nechce sousedka pustit na záchod tak je to trestný čin.

ponovotny

  • nebudu tu dlouze popisovat mé osobní názory na vybírání peněz za použití toalety protože to stejně na dané skutečnosti nic nemění
  • když to zákazníkům vyhovuje tak ať si to podniky klidně dělají
  • dokonce v souvislosti s tím vznikl nový adrenalinový zážitek zcela zdarma – ULEVIT SI NA PARKOVIŠTI PŘED TAKOVÝM PODNIKEM

mojitek

tato a podobná zařízení musí umožnit svým zákazníkům přístup k hygienickému zařízení. Nikde není psáno že to musí být zdarma. Slušnost / podnikatelská nutnost je nechtít po svých zákaznících byť i jen malý poplatek. Do KFC, McDonaldu ,atd chodí i lidi jen na wc,proto ten poplatek .