James258

Když se v internetových obchodech píše u počítače bez operačního systému je v počítači aspoň bios ??

Doplňuji:
http://www.ka­sa.cz/stolni-pocitac-hal3000-monster-silver-6808-pchs0934/

Nejlepší odpověď
badisko

Ja sne ze ma BIOS jinak by jsi nemohl nahrat OS …
Doplňuji:
BIos je ulozen na zakladni desce …:D …takze v PC proste bejt musi …

Další odpovědi
Quimby

ještě bych doplnil, že nekteré počítače mají nainstalovaný osekaný linux v podobě příkazového řádku, ale při instalování a formátování jiného OS se dá vklidu smazat.

led

BIOS ako už samotná skratka hovorí, je vlastne základný operačnýsystém na rozpoznávanie hardwaru počítača a jeho uvedenie do prevádzky. To je aj to, čo vidíte na monitore, než sa objaví nápis „načítavam windows“.
Počítač bez operačného systému znamená, že nemá základné software – operačný systém, na obsluhu a prácu s inými programami.
Poznáme základné operačné systémy na báze Windows, Apple, Linux (android je vlastne na báze Linuxu).
Záver:
BIOS je súčasť procesoru počítača
Operačný systém sa inštaľuje na základné úložisko – pevný disk.