Když se telefonuje ve Velké Británii, říká se pořád číslo telefonu, jak to prezentují starší učebnice angličtiny?

Odpovědi
Drap

To se říkalo a někde ještě i říká, když je ústředna přepojována operátorkou / nebo operátorem / Dnes už to snad mají jen některé firmy

Johny_r

Čerstvá informace přímo ze Skotska. V rámci firmy, kde se vytáčí jen 4místné linky se to používá (aspoň tam, co jsem se ptal) ve stylu 2245 Karel speaking. Když ale voláte dřeba do jiné firmy, hlásí se normálně jako u nás názvem firmy a jménem bez čísla. Jak to dělají soukromníci nevím, ale pevných linek ubývá a domnívám se, že u mobilu asi nikdo číslo neříká.