daran

Když se se řekne součástí učebních osnov pro 1.ročník je lyžařskž kurz, tak je to povinné či ne?

Nejlepší odpověď
annas

Další unformace je možné najít v odkazu: Metodický ppkyn k organizování lyžařských zájezdů včetně komentáře

http://lide.uh­k.cz/pdf/ucitel/zu­marmo1/aspekty/pri­lohy/04.pdf

Lyžování je součástí povinné výuky, ale účast na LVVZ vyžaduje souhlas zákonného zástupce. Z účasti omlouvá jen nepříznivý zdravotní stav. Jde nejen o lyžování, ale také u upevnění kolektivu, poznávání se v jiném prostředí.

Lyžařské vybavení si studenti pořizují sami. Školy mohou vytvářet podle svých možností fond lyžařské výzbroje a půjčovat ji. ŠÚ mohou také zařídit půjčování z dětských a jiných domovů

Je možné, nikoliv povinné, poskytnout příspěvek žákům ve výši Kč 150.

Další odpovědi
Bobík147

Povinný je. Ovšem samozřejmě ze závažných důvodů (zdravotních, finančních) se z něho dá omluvit.

Bedy

Povinný je, ovšem lze jej vynechat ze zdravotních či jiných vážných důvodů. Finanční důvody se do toho až tolik nepočítají, často školy disponují vlastním vybavením jako jsou lyže apod. jinak lze tuším využít příspěvku SRPŠ.

Žák/student, který se nezúčastní takového kurzu, navštěvuje paralelní či jinou třídu dle rozvrhu, pokud mu to třeba ten zdravotní stav dovoluje.

PaNdA^

Povinný není… Děti co nepojedou , dostanou náhradní plán učiva… a budou se učit normálně ;)

marci1

Povinné to rozhodně není. Ale bylo škoda toho nevyužít ( pokud můžete kvůli financím ) a neužít si na legrace horách ?