Avatar uživatele
bolak

Když se s někým domluvím přes inzerát a on si to pak nevyzvedne, jak to bude s poštovným? Myslí zákon i na tohle?

Když se s někým domluvím přes inzerát, že ode mě koupí nějakej starej spotřebič kterej už se mi nehodí, on bude chtít abych to poslal na dobírku a pak si to nevyzvedne a mně se to vrátí zpátky, je to nějak zákonem ošetřený? Mám právo z něj vymáhat 3 stovky poštovného které jsem musel platit předem?
Doplňuji:
cukrar: A jak jsem se tu jednou ptal na nezaplacenej dluh, a někdo mi tu odpovídal že se k němu každý den připočítává automaticky úrok z prodlevy či co, tak vztahuje se to i na tohle? Když mi někdo nezaplatí za věc kterou jsem mu prodal/poslal třeba stovku, můžu ho třeba za 50 let žalovat s tím že to chci i s úrokama za 50 let nazpět, takže tisíc miliard korun nebo kolik? Prostě teď ho nechat v klídku a udělat si z něj takovej vlastní penzijní fond, až půjdu do důchodu..

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: bolak

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? annas před 3441 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Banán88

… to by jste museli sepsat smlouvu kde by byly zahrnuty i tyto konkretni body..

… a vymahat z nekoho tri stovky? Chapu, ze pro nekoho muze byt takova castka otazkou preziti, ovsem uz samotne vymahani pravni cestou by bylo podstatne drazsi.. spolehejte tudiz na ustni dohodu a pak doufejte :)

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
cukrar

bolak,
ano, myslí na to zákon.
Někdo Vám způsobí škodu. Dokážete ustát svědecké argumenty proti osobě, která Vám způsobila škodu? Pokud ano, tak ho vyzvěte k uhrazení škody, doložte jí, pokud se k tomu nemá, pak jedině soud.

Doplňuji:
bolák, po doplnění,
asi jste zapomněl na promlčení.
Úroky jsou dle zákona, ale nejdříve musí být dluh uznán.

Upravil/a: cukrar

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Pepa25

Reaguji na doplnění: žalovat je potřeba nejpozději do promlčení, do 3 let. Navíc maximální úrok z prodlení je v současné době cca 8% ročně.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Vždy chci po neznámém polovinu předem, polovinu potom – poštovné tím vždy zatáhnu…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
armando

Trvej při prodeji vždy na osobním předání a nebo platbě předem.
Myslím, že v oblasti inzertních serverů je už dostatek podvodů, které člověk musí překonat, právě tím, že ze svého neustoupí a vysloví si jasná pravidla.
Kdo zaplatí předem nebo při předání má evidentní zájem a hlavně již si nemá co rozmyslet, to dělal celou dobu než se vám ozval na inzerát.
Kdo to chce na dobírku, evidentně si nechává kličku k odstoupení v domnění, že nikdo se kvůli 150Kč za poštovné nepožene na policii, k soudu by to stejně nešlo, tak max. k přestupkové komisi.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
bolak

Banán88: no, nejde o prachy, ale o princip…no tak dobře o princip a o prachy :) každopádně mě sere, když někdo něco chce, já se s tím táhnu na poštu že mu to prodám, s tím že za to ještě utržím nějakou kačku, a nakonec nejenom že neuvidím ty peníze na kterých jsme se dohodli ale ještě musím dát já peníze ze svého, a tomu je potřeba udělat přítrrrrrrž!!! ROZMAČKAT TOHO PARCHANTA JAKO ŽÍŽALU (nerozmačkanou)!!

..ano, tak dobře, uznávám, jde hlavně o POMSTU!!

před 3447 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
jpau

Koelgyně řeší spor o částku 6,500 Kč, celkem jí řešení stálo do této chvíle 8,000 Kč a to ještě není konec. Pokud tomuto říkáš princip tak fajn. Já to vidím tak, že zredukovat množství evidentně vyhozených peněz je taky princip 🙂.

před 3447 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

A není to tak že když vyhraju spor, tak on bude platit náklady? Přece když bude vinen, tak kdyby to zaplatil před tím, žádnej soud by nebyl a já bych si nemusel kupovat právníka.

před 3447 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ivzez

Mělo by to tak být, ale nedá se na to spoléhat. Soudní výdaje a právní zastoupení je potřeba žalovat spolu se žalovanou částkou. Předem není jisté, jak soud rozhodne.

před 3446 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek