MacChill

Když se rodiče rozhodnou pořídit si děti, uvažují také o načasování?

Je běžné přemýšlet o načasování, aby se narodilo ve vhodnou dobu? Kvůli nástupu do školy apod.
Doplňuji:
Tak myslel jsem v určitou dobu v roce¨.

Nejlepší odpověď
Drap

Asi jak kteří, zeptej se svojich

Další odpovědi
Protiva

JO, ale nikdo namyslí na dítě. Třeba se plánuje na Nový rok. Pak dítě má všechny svátky pohromadě. Když už to tak výjde, ja dobré dát jméno z opačné strany kalendáře.

Doplňuji:
Taky nechápu proč jsou vánoce uprostřed zimy. Narozky mám v lednu a krátce nato mám svátek. Víš jak dlouho musím mrznout než dostanu šálu, rukavice a čepici?

Mapel

Plánované rodičovství je běžná věc, ale kvůli škole asi ne.
Doplňuji:
Plánované rodičovství je právě o naplánování dítěte v určitém věku rodičů – ve kterém roce a také přibližně v kterém měsíci se dítě narodí.

Sůwa

Načasování by mělo být naplánované, jenže ne vždy se podaří. Já ale měla obě děti do stejné třídy a sousedka zas dva kluky ve stejný rok na vojnu ( ne dvojčata ), ale byla docela honička 🙂
Protivo, co takhle Adam, nebo Eva, narozeniny 24.12. 😁

venkovan

Ano i ne.
Jak kteří rodiče. Nicméně víc plánují ne kvůli škole, ale aby mimino se narodilo v dobrou roční dobu s ohledem na jeho zdraví. A tak někde plánují dítě třeba na léto, aby se nenarodilo do chřipkových období, jiní zas do zimy, protože zimu dítě prožije v zabalovačkách a v létě je už starší a může samo lépe regulovat tělesnou teplotu.
Ale v mnohých rodinách to je tak, že se plánuje, ale potom je to o tom, kdy se povede. Ne každé dvojici se povede potomka „založit“ na první zátah. Někdy to trvá i rok a podle lékařů je to pořád nic neobvyklého se rok o početí snažit.
A potom – hlavně, že se narodí zdravé, datum nedatum.

Deli

Pro obě své dcery jsem se rozhodla. Nezvažovala jsem, kdy se narodí, ale řekla jsem si: Ano, mám partnera, zázemí, pozitivní výhled do budoucna…
Dcery se nám narodily 2.12 a po 8 letech druhá 3.12. Opravdu náhoda!
Teď zvažujeme třetí dítě a já prvně pocťuji, že bych ráda přivedla miminko na svět na jaře, a ne opět v prosinci… Ale moc to neřeším…