lukas.zmizik

Kdyz se rika, ze skolni uniformy zborti socialni rozdily mezi detmi, tak…

tim udajne nebudou bohatsi deti sikanovat chudsi…

a co kdyz ty rovnocenne deti v uniforme stoji pred skolou a vidi, ze jednoho tatinek doveze v passatu, druheho v ziguliku, treti prijde pesky… nejsme zase tam, kde jsme byli?

Nejlepší odpověď
terry

Také mě to napadlo.
A nemusí se ani čekat, v čem je kdo přivezen.
Pozná se to podle různých vodítek, děti jsou velmi vnímavé.

Další odpovědi
Damiana

Hm, ona to nemusí být ani ta vozítka. Mnohdy stačí větší kapesné, dražší mobil, šperky, kosmetika, kadeřník, značková taška atd. Možná i „pitomá“ svačina. Takové ty „doplňky“, které se dají na odiv. Děti jsou ve vytahování a napodobování přímočařejší. A ani nemusí mít uniformy (které nejspíš stejně nejvíc ocení nějaký úchyl). Jo jo, gothaj v housce bude vždycky vedle sushi v designové krabičce vypadat sprostě.

anonym

Opět tě už někdo 2× předběhl, po druhé už i v době, kdys byl registrován.
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/skolni-uniformy-2
Zvláště původní dotaz obsahuje obsáhlou polemiku přímo navazující na dikci tvé otázky, viz zdroj:

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/skolni-uniformy

Johny_r

Do určité míry zbortit mohou, ale jistě jsou i jiné věci než oblečení, které vždy budou dělat sociální rozdíl. Navíc by se nesmělo stát to, co v Británii, a to, že školní uniformy prodávají různé obchody Tescem počínaje a luxusními, drahými obchody konče. A věřte, že je poznat, jestli máte uniformu z Tesca nebo za desetinásobek odjinud.

Terryle

Zapomněli jste na zásadní věc, podle který dneska děti hodně škatulkujou – MOBILY. Na těch se pozná nádherně, z jakejch poměrů kdo je.