Když se řekne ..konvexní k počátku

Dobrý večer, chtěla bych se zeptat, když se řekne konvexní k počátku. Jaké je synonymum ke slově konvexní?
Mám popsaný graf: protože izokvanty výrobku X jsou konvexní k počátku 0× a izokvanty výrobku Y jsou konvexní k počátku 0y…
Děkuji za odpověď a přeji příjemné prožití svátků vánočních;)

Nejlepší odpověď
annas

Píšete o výrobcích, nepomůže vám článek Všeobecná ekonomická rovnováhá? .
Zkuste si projít odkaz.

o http://www.sds­.cz/docs/prec­tete/eknihy/me/me_003­.htm

Další odpovědi
cochee

Té matematické věci už moc nerozumím, ale tolik: konvexní znamená vypouklý, vyklenutý směrem ven – jako povrch čočky spojky. Opakem je termín konkávní, česky vydutý, vyklenutý směrem dovnitř – jako povrch čočky rozptylky.