purry

Když se řekne „držťky“, myslí se nejčastěji hovězí nebo vepřové?

Nejlepší odpověď
anonym

Takhle si za mého mládí dělávali řezníci legraci z mladých novomanželek. „A jaképak dršťky byste chtěla, paninko, hovězí nebo vepřové?“ A celý krám se vesele chechtal, když paninka nevěděla. Dršťky jsou vždycky jenom hovězí, protože vepři nejsou přežvýkavci a mají jednoduchý žaludek.

Další odpovědi
vecernice

Držtˇky jsou hovězí a žaludky vepřové.

dagry

Upřímně řečeno, nad tím jsem nikdy nepřemýšlela. Já vidím před sebou tu hnědkavou smradlavou, nechutnou masu něčeho, na pohled velice nechutného. Ale držťkovou polívku tu teda miluju !!!

elektrikář

Viděl jsem je vařit v lahůdkářské výrobně když to přivezli z jatek moc vábně to nevypadalo, Jak špinavé hadry na podlahu. Vařili je v bubnových plynových pračkách jako jsou v paneláku. Kousky které zůstaly zelené dopírali na valše. Po vyvaření a vyčištění se to pomlelo. Dalo do vývaru z kostí a udělala polívka byla to dobrota.

FilosofovaEm

čeho se ty držťky asi tak drží? že by drž (ři)ťky?