Když se řekne dceřiná společnost, jaký to má význam? Děkuji

Nejlepší odpověď
Robert_PM

Dceřinná. Abychom nebyli jako u hotentotů. O dceřinné společnosti hovoříme tehdy, když společnost A jako jediný společník (u s.r.o.) či jako jediný akcionář (u a.s.) založí společnost B.

Další odpovědi
led

dcérina spoločnosť = Spločnosť navonok samostatná, v skutočnosti založená a riadená inou spoločnosťou.
Význam takej spoločnosti spočíva hlavne v skrytí skutočného vlastníka, laicky povedané, ak sa stane niečo zlé: my nič, to oni

quentos

malý dodatek (nejen pro RobertaPM), dceřiná společnost se skutečně píše s JEDNÍM n. Viz PČP.