Georgo2010

Když se řekne 100% šťáva z koncentrátu, co to znamená?

Nejlepší odpověď
beer

V podstatě jde o to, aby měl zákazník pocit, že pije vymačkanou šťávu. Skutečnost je taková:
http://www.vi­talia.cz/clan­ky/ovocne-dzusy-vite-co-pijete/

Další odpovědi
hanny 2

Fakta

100% džusy, ve srovnání s řadou sladkých nealkoholických nápojů, obsahují méně cukru, džusy obsahují zdravější fruktózu (ovocný cukr), ne sacharózu (řepný cukr). Nutričně snadněji využitelné jsou 100% džusy, které jsou před konzumací naředěny vodou v poměru např. 1:1. Džusy se konzumují pro chuť a zdraví, 100% džusy jsou stejně sladké jako ovoce !!

Trvanlivé džusy balené v kartonových obalech firmy Tetra Pak neobsahují žádné konzervanty. Trvanlivost džusů je dosažena díky tepelnému ošetření pasterizací (zahřátí na teplotu 95 stupňů Celsia po dobu 15 vteřin) a speciálnímu složení obalu, který zabraňuje přístupu světla a vzduchu. Proces pasterizace se podobá domácímu procesu zavařování či sterilizace.
Zdroj – http://www.bez­konzervantu.cz/na­poje-bez-konzervantu/jak-se-vyrabi-dzusy/

Hykam

Z vymačkané šťávy např. z pomeranče se vyloučí pouze voda, tím vznikne hustá koncentrovaná šťáva „Koncentrát“ , který se později naředí vodou původní konzistence.
Dělá se to kvůli např. přepravě, uskladnění atd.

mosoj

Fyzikálně koncentrát by měla být zahuštěná šťáva. Hustější než přírodní.
No a z tohoto koncentrátu si mohu naředit 100 % šťávu to jest hustou jako přírodní. Jak to ale poznáte vám obchodníci již neřeknou !!!
Koncentrát je výhodnější na skladování a přepravu. Vyžaduje ale nějaký fyzikální proces

  • odpaření vody tedy zahuštění. Což výrobek prodražuje.

Nebo se to švindluje a zahušťuje se chemicky přidáváním látek – chudáci spotřebitelé. Ti to zaplatí a zbaští.