Když se ptají v inzerátech, jestli je kůň s pp nebo bez pp, mluví o modrém průkazu nebo ještě o jiném?

Pokud mluví o jiném, prosím o jakém. Děkuji

Odpovědi
baghira

Ten modrý je průkaz koně, ten by snad měli mít u nás všichni koně bez rozdílu.
PP by mohl být průkaz původu, to je výpis z plemenné knihy, kde je napsané kdo byli koňovy rodiče, prarodiče a tak, a ten vypadá všelijak, podle toho kdo vede tu kterou plemennou knihu. Například
http://sampio­nizvysociny.wbs­.cz/pedigree_ro­os_original.jpg
nebo
http://www.blac­kmagic497.cz/i­mages/rodokmen_big­.jpg

Ivanka99

PP znamená průkaz původu, t.z. musíte mít možnost vědět kdo je otec, matka, prarodiče. Toto všechno se zaznamenává do vašeho „modrého“ průkazu. Je to průkaz totožnosti koníka, který se vydává v Praze . Máte zde jistotu, že koník je registrovaný a má „dobrý“ původ. Z vlastní zkušenosti vím, že pokud chcete koníka jako kamaráda k rodině vůbec nepotřebujete koně s pp, ale hlavně musí být klidný a mít srdíčko na správném místě a to koníčci bez pp mají také

kamila44444

když je kůň s pp tak to znamená že ten kůň má papíry s rodokmenem a taky to znamená že jeho rodiče,prarodiče byli šampioni ve výstavách a když má váš kůň také pp tak také může chodit na výstavy :)