Jikra

Když se pšenka vymetala, …

V jedné lidové písni se zpívá „Když se pšenka vymetala, dozrávaly klasy“ a já se Vás ptám co to „vymetání“ znamená/lo.

Nejlepší odpověď
annas

Tento výraz znám, pamatuji z dětství, i když dnes mě zapadl do paměti.

Jedním z významů slovesa vymetat, vymetat se (o obilí a travinách) vyhánět, vyhnat do klasů, vytvářet, vytvořit klasy.
Doplňuji:
Ach jo, výraz vymetat zapadl do paměti, ale nikoliv tvary mě/mně. 🙂