slevin

Kdyz se připojím v kterémkoli baru k wifi, jaká bude moje IP adresa? Moje stala, nebo ta ve wifi baru? Díky

Doplňuji:
potrebuji si dat inzerat na amatery cz,ale IP meho netebooku je tam zablokovana.i kdyz dodnes nevim proc.

Nejlepší odpověď
arygnoc

už se top tady probíralo xkrát:

ip adresu přiděluje automaticky poskytovatel (není to člověk!) připojení.

může být u jednoho poskytovatele stále ta samá, ale nemusí.

tu samou ip adresu může mít i víc lidí (počítačů).

žádný počítač nemá SVOU ip adresu, je to uzel, bod připojení.

doplněno:

není zablokována ip vašeho nb, nýbrž adresa vašeho připojení. nb NEMÁ žadnou ip adresu.

Další odpovědi
casey

kdyz se pripojis v kteremkoli wifi baru, budes vystupovat pod ip toho wifi baru. Nebudes mit svou stalou ip.
Jestli je blokovana tvoje stala ip, timto zpusobem muzes inzerat zadat.

Michal Kole

Asi někdo z toho baru dělal bordel a admin to blokl. Musíte PROKÁZAT adminovi, že vy jste bordlel nedělal a způsobil Vám újmu a soudní spor to bude dost zajímavý.

IP adresu přiděluje poskytoval internetu.

V těch nejlevnějších tarifech, vám IP přiděluje provider a může ji kdykoliv změnit.

Můžete si připlatit a to už dostanete stálou IP adresu.

Pevná IP se přiděluje PC, hlavně v lokálních sítích např. ve firmě, úřadě, ve škole, PC clubech nebo doma.

Notebook by šel teoreticky bloknout podle MAC adresy (to je něco jako výrobní číslo sítové karty), ale to se přes internet zjišťuje trochu složitěji.