bolak

Když se o někom řekne, že je to „trotl“, jaké české slovo je {podle vás} tomuto výrazu nejblíže?

Pokud by vás náhodou z hlavy nic nenapadlo, tak tady máte na výběr pár výrazů z německého překladu slova „Ein Trottel“:

KRETÉN
IDIOT
HLUPÁK
BLBEC
BLB
HŇUP
PITOMEC
TRULANT
MAMLAS
BAMBULKA
TROUBA

Nejlepší odpověď
barnajka

Možná ten bambula? Nevím… Co myslíš ty? :)

Já říkám bambula…
…případně hňup :))

PS: Téhle otázce by víc slušela forma ankety, dostal bys výmluvnější výsledek (odpověď)

Další odpovědi
Pájo

Podle google-překladače je to idiot, hlupák nebo pitomec…

Já osobně bych to nechal „international“ jako IDIOT… a nebo nepřekládal vůbec, neboť označí-li mne někdo (i v české kotlině za TROTLA), jakožto rodák za Sudetenlandu.. vím naprosto přesně, že mi tím rozhodně neprokazuje úctu a ponese si za to následky…pokud to nebude nějaký rampulák ;)

Jikra

Podle slovníku na Seznam.cz je to blbec a nebo hlupák.Ale podle mě klidně kterýkoliv z těchto výrazů.

MILAN1961

blbec

Kuře

Já jsem pro troubu. Přece jen mi Trotl a Trouba přijdou nejblíže =O)

tatanka

Hloupý Honza

simsalabim

Trouba, moula, vůl, blb.

bolak

Jikra: „..jaké české slovo je >> podle TEBE >> tomuto výrazu nejblíže?“